MOTORYZACJA

Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat. Nullam wisi ultricies a, gravida vitae.

OPAKOWANIA

Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat. Nullam wisi ultricies a, gravida vitae.

ELEKTRONIKA

Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat. Nullam wisi ultricies a, gravida vitae.

WORLD CHAMPIONSHIPS WADF PŁOCK

11-13 october 2019

MISTRZOSTWA ŚWIATA WADF 2019.   Tancerze,  trenerzy i drodzy fani Tańca Artystycznego, witamy w Płocku w nowym wielofunkcyjnym kompleksie sportowo-rozrywkowym, gdzie w magicznej scenerii na trzech parkietach tanecznych rozegrane zostaną  Mistrzostwa Świata 

Płock to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Polski, około 110 km na zachód od Warszawy, na terenie województwa mazowieckiego. Geograficznie Płock jest usytuowany na pograniczu Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego.

Nasi przodkowie, doceniając walory obronne miejsca, ulokowali swój gród na wysokim brzegu Wisły. W średniowieczu Płock był jednym z ważniejszych ośrodków administracyjnych i kulturalnych na ziemiach polskich, a na przełomie XI i XII wieku - faktyczną stolicą Polski. W Kaplicy Królewskiej Bazyliki Katedralnej znajduje się sarkofag ze szczątkami ówczesnych władców: Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego. Zamek był niegdyś siedzibą książąt mazowieckich, a obecnie, nieprzerwanie od 1075 roku,w Płocku urzędują biskupi. Prawa miejskie Płock otrzymał w 1237 roku i jest 20 lat starszy od Krakowa. 

Spośród innych nadwiślańskich miast Płock wyróżnia wyjątkowo malownicze położenie na stromej, 52 metrowej skarpie, zwanej Wzgórzem Tumskim. Panorama Płocka od strony Wisły urzeka swą urodą. Ze skarpy rozciąga się malowniczy widok na szeroko rozlane wody rzeki, która ma w tym miejscu prawie półtora kilometra szerokości i zachowała niemal pierwotny charakter.

 

Płock to idealne miasto na weekend, pełne uroku i historycznych ciekawostek, cennych zabytków i atrakcyjnych miejsc. Bazylika Katedralna, skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, kolekcja secesji w Muzeum Mazowieckim, niedawno otwarte Muzeum Żydów Mazowieckich, najstarsza szkoła w Polsce - Małachowianka z pieczołowicie odrestaurowaną dawną Kolegiatą św. Michała  i Kolegium Jezuickim, Stary Rynek z ratuszem -  to tylko niektóre z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Warto wybrać się tu całą rodziną, gdyż i na dzieci czeka wiele atrakcji,wśród których największą jest Ogród Zoologiczny, przepięknie ulokowany na opadających ku Wiśle tarasach. Żyje w nim ponad 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujących 300 gatunków. Są tu między innymi ssaki kopytne, kangury, dzikie koty, pandy małe, a także słonie, żyrafy, pingwiny i najmniejsze małpki świata – tamaryny i marmozety. Na terenie ogrodu są też inne atrakcje, jak park linowy, kolejka tyrolska czy ścianka wspinaczkowa. Raz w roku  latem ogród otwarty jest także w nocy, przyciągając kilkuset sympatyków imprezy pod nazwą ZOONOC. I nie trzeba jechać na koniec świata, by znaleźć się w prawdziwej dżungli, w której na śmiałków czekają węże, jaszczurki i piękne motyle.

  1. pl
  2. en
  3. ru